Visma-certifierad partner

OneStop Reporting – rapportering, budgetering och konsolidering

OneStop Reporting är det molnbaserade tillägget för kraftfull rapportering, budgetering och konsolidering direkt kopplat till Visma Net – med färdiga mallar och lättlästa dashboards.

Boka en kostnadsfri demo

OneStop Reporting är ett molnbaserat rapporteringsverktyg som kopplas direkt mot ditt Visma system. Det ger ekonomi- och ledningsteam kraftfulla verktyg för rapportering, budgetering, prognoser och konsolidering – utan att behöva exportera data till Excel.

Rapportering och business intelligence

Med OneStop Reporting får du realtidsrapporter och dashboards direkt från ditt Visma systems-data. Du kan bygga egna rapporter, använda färdiga mallar och dela resultat med ledning och styrelse i ett professionellt format.

Vad ingår i OneStop Reporting?

  • Realtidsrapporter och dashboards kopplade mot ditt val av ERP, Visma Net eller Business NXT
  • Budgetering och prognoser direkt i systemet
  • Konsolidering för koncerner med flera bolag
  • Färdiga rapportmallar för resultat, balans och kassaflöde
  • Rollbaserad åtkomst – rätt data till rätt person
  • Exportera till PDF, Excel och PowerPoint

Traventus konfigurerar OneStop Reporting mot er Visma Net-installation och sätter upp rapportstrukturen efter era behov. Kontakta oss för en demonstration.

OneStop Reporting är ett molnbaserat rapporteringsverktyg som kopplas direkt mot ditt affärssystem och ger ekonomi- och ledningsteam kraftfulla verktyg för rapportering, budgetering, prognoser och konsolidering – utan att behöva exportera data till Excel.

Redo att ta nästa steg?

Kontakta oss för en kostnadsfri genomgång av hur vi kan hjälpa er med implementering och integration.